Artykuły

Planujemy przedstawiać odsyłacze do interesujących artykułów z polskiej prasy oraz materiały własne.

Spółdzielnie od 2003 r. czekają na nowe prawo

Nad przepisami o spółdzielniach ciąży fatum, od 2003 r. nie udało się stworzyć nowego prawa – mówili uczestnicy konferencji „Kierunki zmian prawa spółdzielczego w Polsce”, zorganizowanej przez senacki zespół spółdzielczy.

Senator Henryk Cioch (PiS) apelował do Sejmu, by prace nad nowym prawem przyspieszyć, aby nie okazało się, że po raz kolejny ustawa nie powstanie. – A istnieją tendencje bardzo dla spółdzielczości niedobre (…). Mianowicie stworzono możliwość przekształcania spółdzielni pracy w spółki handlowe, w jednym tylko kierunku (spółki w spółdzielnię przekształcić nie można – mówił Cioch.


Jak podważać uchwały spółdzielniRzeczpospolita 13-05-2011

.

W konsekwencji w sprawie takiej uchwały skarga kasacyjna jest dopuszczalna. To uchwała siedmioosobowego składu Sądu Najwyższego, który nadał jej moc zasady prawnej (sygnatura akt: III CZP 126/10). Oznacza to, że wiąże ona inne składy SN także w innych takich samych sprawach.

(Czytaj całość –http://www.rp.pl/artykul/92189,656921_Uchwala_SN_dotyczaca_charakteru_uchwal_spoldzielczych.html)


Grzyb na ścianie przyczyną depresji

(…)

Męczy cię nieustający kaszel? Powodem może być właśnie częste przebywanie w zaatakowanym pomieszczeniu. Co prawda grzyb nie pojawia się na organizmach żywych, więc mitem jest, że grzybicą można „zarazić się od ściany”, mocno jednak osłabia odporność i może być przyczyną na prawdę wielu ciężkich chorób. W pierwszej kolejności atakuje układ oddechowy, jest więc przyczyną astmy, alergii, zapalenia gardła, oskrzeli, a nawet płuc. Równie często występują bóle mięśni i stawów.
Ciężko w to uwierzyć, ale to właśnie grzyb może być przyczyną zmęczenia, bólu głowy, rozdrażnienia, uczucia niepokoju, bezsenności, może nawet powodować utratę pamięci i depresję! Często na skutek osłabienia, wywołanego działaniem toksyn, występuje podrażnienia skóry i oczu.
(…)

Tekst ze strony: http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/poradniki-grzyb-na-scianie-przyczyna-depresji,15,509.html