Gra Miejska „KOPERNIK w Szczecinie”

„KOPERNIK w Szczecinie” taki temat miała Gra Miejska zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie dla uczniów szkół średnich. Autorkami zadań, trasy i regulaminu gry były nauczycielki współpracujące RODM w Szczecinie, Panie Sonia Pańczuk-Mura i Małgorzata Kryk oraz ich podopieczna Daria.

Gra odbyła się w Szczecinie 7 października 2023 r. w godzinach 10-13. Oczywiście Kopernik nigdy w Szczecinie nie był, ale jest w naszym mieście wiele miejsc, które można powiązać z nazwiskiem lub działalnością wielkiego astronoma.

Młodzież miała do przejścia kilka kilometrów ulicami Szczecina, związanych z nazwiskiem Kopernika, ale też z astronomią, obserwatoriami, szkołami i uczelniami itp.

Na punktach kontrolnych należało odpowiedzieć na zadawane pytania (za prawidłowe odpowiedzi otrzymywało się punkty, a za brak odpowiedzi punkty były odejmowane) i rozwiązać zagadki aby otrzymać namiary na kolejny punkt kontrolny.

Padający deszcz nie przestraszył młodzieży.

W grze wzięło udział 95 osób w drużynach od 3 do 5 członków. Wygrała drużyna, która dotarła najszybciej na ostatni punkt kontrolny i zdobyła najwięcej punktów za prawidłowe odpowiedzi. Niebagatelną rolę mieli więc też tzw. stacze czyli osoby, które pilnowały prawidłowości przebiegu gry na punktach kontrolnych. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek, a trzy najlepsze drużyny nagrodzone zostały nagrodami rzeczowymi. Na zdjęciach nagrodzone drużyny oraz pomysłodawcy i organizatorzy gry.

Ufundowane przez RODM w Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie nagrody wręczył koordynator RODM Mieczysław Podsiadło.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział.

Dziękujemy opiekunom i pomysłodawcom. Do zobaczenia za rok.