Relacja z konferencji “Realizacja celów klimatycznych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu przez Województwo Zachodniopomorskie…”

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie oraz

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

zapraszają do obejrzenia relacji z konferencji:

„Realizacja celów klimatycznych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu przez Województwo Zachodniopomorskie jako wzór dla Polski i UE. System wsparcia doradczego w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej oraz OZE w Województwie Zachodniopomorskim”.

Konferencja odbyła się 31 sierpnia 2021 r. o godzinie 10:00 w biurze WFOŚiGW w Koszalinie.

W dyskusji w zakresie programów dotyczących ochrony środowiska wynikających z polskich uwarunkowań prawnych i programu Zielony Ład 2050 Unii Europejskiej wzięli udział eksperci Polskiego Forum Klimatycznego i RODM Szczecin, a także WFOŚiGW w Szczecinie. Konferencję poprowadził Mieczysław Podsiadło – Koordynator RODM Szczecin.

Celem konferencji była próba odpowiedzi na pytania o szanse sprostania przez Polskę wymaganiom polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej, a także prezentacja kolejnych etapów dochodzenia do wyznaczonych celów oraz konkretnych rozwiązań, które należy wdrożyć w naszym kraju. W drugiej części konferencji zostały także zaprezentowane możliwości finansowania projektów klimatycznych przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Relacja z konferencji dostępna jest na kanale na Youtube RODM w Szczecinie https://studio.youtube.com/video/xtos-JyQS1g/edit oraz na naszej stronie w zakładce MULTIMEDIA / FILMY.

Zapraszamy

Leave a Comment